Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Thornhill
2021 Subaru Ascent Limited 7-Passenger (CVT) 4dr All-Wheel Drive
LIMITED w/ CAPTAIN SEATS | LOADED | APPLE CAR PLAY
| Price: | $28,992 |
Mileage:133,879 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | Z3647A |
| City: | St.Catharines |
If you need space, comfort, and capability for the whole crew, this 2021 Subaru Ascent Limited delivers in a big way.
With three rows of seating and room for up to eight passengers, this SUV is built for family life — school drop-offs, hockey bags, road trips, and the occas.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | HPU0379 |
| City: | Toronto |
CLEAN CARFAX, ONTARIO VEHICLE, POWERED BY 2.0L BOXER engine w/DIRECT INJECTION, SYMMETRICAL FULL TIME AWD, APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO, STARLINK INTEGRATION, BLUETOOTH STREAMING, EYE-SIGHT DRIVER ASSIST TECH, SI-DRIVE, BACK UP CAM, CLIMATE CONTROL, ACTIVE TORQUE VECTORING, .....Read MoreLire la suite
2021 Subaru Crosstrek Touring (CVT) 4dr All-Wheel Drive
ONLY 19041KMS | LIKE NEW | TINTED
| Price: | $27,492 |
Mileage:19,055 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S9510A |
| City: | St.Catharines |
ONLY 19,041kms - lowest mileage like it in Canada. 1 local owner. Leased from us new originally. CarFax shows no negative history. Don't miss out on this one! Why This Vehicle Stands Out At Subaru of Niagara, we review hundreds of vehicles every year, and certain ones stand .....Read MoreLire la suite
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 1.8L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | HPU0419 |
| City: | Toronto |
** CASH OR FINANCE - SAME PRICE !!! - NO ADDITIONAL CHARGES FOR FINANCING EXCEPT REQUIRED BY THE BANK
High Park Nissan is home to Market Value Pricing and full disclosure Pre-owned vehicle sales. Every Pre-Owned vehicle is price-checked against the market daily TO ENS.....Read MoreLire la suite
High Park Nissan is home to Market Value Pricing and full disclosure Pre-owned vehicle sales. Every Pre-Owned vehicle is price-checked against the market daily TO ENS.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | R12700 |
| City: | St. Catharines |
Recent Arrival! 2021 Toyota RAV4 XLE Gray *Apple Car Play*, *Android Auto*, AWD, Black w/Fabric Seat Trim.
Every Pre-Owned vehicle at Henley Honda goes through a rigorous 100 point inspection. We promise you will not be disappointed in the quality and condition of our inven.....Read MoreLire la suite
2021 Toyota RAV4 Hybrid XLE 4dr All-Wheel Drive
| 1 OWNER | AWD | APPLE | ANDROID
| Price: | $31,444 |
Plus HST and Licensing fees
Mileage:166,511 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | WN26290A |
| City: | Welland |
1 Owner, Full Tank of Gas, Apple Carplay, Android Auto, Bluetooth, AWD, 2.5L 4-Cylinder DOHC, 17''' Alloy Wheels, Auto High-beam Headlights, Automatic temperature control, Front dual zone A/C, Heated steering wheel, Power driver seat, Power Liftgate, Power moonroof, Rain sen.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U30086A |
| City: | Thornhill |
NEW ARRIVAL!!! ONE OWNER/ NEW BRAKES/ NEW TIRES
Drive with confidence and style in this 2021 Volkswagen Atlas Cross Sport—a sleek SUV that combines sporty looks with everyday practicality and advanced features.#1 Volume Infiniti Dealer in Canada with Over 200 Pre-Owned Vehi.....Read MoreLire la suite
2020 Ford Transit Cargo Van T-150 130 LOW ROOF | REAR CAMERA | BLUETOOTH
T-150 130 LOW ROOF | REAR CAMERA | BLUETOOTH
| Price: | $27,950 |
Mileage:N/A
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | R12544 |
| City: | St. Catharines |
Proudly Serving the Niagara region for over 37 years... a division of WAGAUTOS.
All vehicles come with complete Carfax history online at no charge. All vehicles are Sold Certified and serviced. Trusted member of UCDA. Buy with confidence.
No Haggle Pricing!! Tr.....Read MoreLire la suite
All vehicles come with complete Carfax history online at no charge. All vehicles are Sold Certified and serviced. Trusted member of UCDA. Buy with confidence.
No Haggle Pricing!! Tr.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T7725 |
| City: | Niagara Falls |
Loading More Vehicles ...









